HÍREK

Sport

2019-10-07 18:43:14
Továbbra sem megy a gólszerzés a megyei I. osztályú labdarúgó csapatnak. A Kiskőrös LC Jánoshalmán szenvedett 2-0 arányú vereséget. A házigazdák a második helyen állnak a tabellán jelenleg, és eddigi 8 mérkőzésükből hetet megnyertek. A mieink neve mellett 1 győzelem, 2 döntetlen és 5 vereség mellett 8 rúgott és 16 kapott gól szerepel. TELEFONNÁL: Miskovicz Bálint – edző – Kiskőrös LC
2019-10-07 18:41:38
A Kiskőrösi NKSZSE felnőtt csapata pihent a hétvégén, ám a korosztályos csapatok folytatták a menetelést a különböző bajnokságokban. Az ifik pénteken a Bajai KSE II. ellen arattak magabiztos győzelmet.
2019-10-04 18:22:24
A Magyar Diáksport Szövetség egy közösségépítő és játékközpontú, azaz nem a győzelemre összpontosító foglalkozást szervezett alsó tagozatos diákoknak a Bem József Általános Iskolában. A megyéből összesen 400, 1-2. és 3-4. osztályos tanuló és kísérőik jöttek el a sportfesztiválra. Az 1-2. osztályosok ügyességfejlesztő játékokon, a 3-4. osztályosok sportági előkészítő gyakorlatokon vettek részt.
2019-10-02 19:43:57
Újra Kiskőrösre érkezett a Magyar Jégkorong Szövetség jégkorong sportágat népszerűsítő, „Gyere Hokizni” elnevezésű roadshow-ja. A KEVI Petőfi Sándor Általános Iskolájában több, mint száz gyermek ismerkedett a sportággal. A „Gyere Hokizni” program célja változatlan. Minden olyan városban, ahol jégpálya található, csapatot szeretne az Országos Jégkorong Szövetség. A kisgyermekek számára elérhetővé és szerethetővé akarják tenni a jégkorongot. Ugyanakkor nagyon fontos, hogy az ilyen találkozókon igazi példaképek is legyenek. RIPORT: Szekeres Károly klubelnök - HC Kiskőrös
2019-09-30 19:35:51
Izgalmas meccset játszott szombaton hazai pályán a Kiskőrösi KSK NB II-es férfi kézilabda csapata. A mieink a Rinyamenti KC csapatát fogadták és 13-17-es félidő után 26-27-es vereséget szenvedtek. Az ifik magabiztosan győztek 20-6-os félidő után 38-17-re.
2019-09-30 19:34:33
0-1-es félidő után 0-3 arányban szenvedett vereséget a Kiskőrös LC hazai pályán a tabellát vezető Harta SE ellenében a megyei I. osztályú labdarúgó bajnokság hétvégi fordulójában. 7 mérkőzés után 1 győzelemmel, 2 döntetlennel és 4 vereséggel, tehát összesen 5 ponttal a 13.helyen állnak összesítésben a mieink.
2019-09-30 19:33:04
18-12 -es félidőt követően 28-22 arányú győzelmet aratott szombaton hazai pályán a Kiskőrösi NKSZE a megyei I. osztályú kézilabda bajnokság 2. fordulójában. Szabó Tamás edző nem csak a legnagyobbak, de a korosztályos csaptok eredményeiről is beszámol nekünk.
2019-09-25 23:28:36
Ismét hallat magáról az Ültess Fát Mozgalom Egyesület. Ezúttal immár hagyományos Szüreti Kétkeréktúrájuk indulási pontjához, a KEVI általános iskolájának udvarába invitálták stábunkat szeptember 13-án délután, hogy tanúi legyünk egy újabb családokat megmozgató, a természetet, annak védelmét és az egészséges életmódot népszerűsítő programnak. Az esemény Filus Tibor és Pásztor Gyula tanár úr nevéhez köthető elsősorban, akik az elmúlt években több száz gyermeket és felnőttet mozgattak már meg hasonló túrákon. Jártak a Vadkerti tónál, a soltszentimrei Csonka-toronynál, és kerekeztek már Kecel irányába is. Az idén az Akasztói Halascsárda volt a cél.
2019-09-23 18:15:24
17-12-es félidő után 35-22 arányú vereséget szenvedett a Kiskőrösi KSK NB II-es férfi kézilabda csapata vasárnap a Dél Takarék Mecseknádasd vendégeként. A mérkőzést Pécsváradon rendezték. Az ifik a szünetben még 11-15-re vezettek, majd a végén nagy hajrában 23-22-re alulmaradtak a vendéglátókkal szemben.
2019-09-23 18:14:01
Jelentősen meggyengült csapattal vágott neki a megyei I. osztályú bajnokságnak a Kiskőrösi NKSZSE kézilabda csapata. Első meccsüket Kunszentmiklóson játszották Szabó Tamás lányai, ahol 13-10-es félidő után 26-19-re kikaptak. Az ifik pénteken hazai pályán szenvedtek vereséget 9-13-as félidő után 17-19-re a Kiskunmajsai KC együttesétől.
2019-09-23 18:12:38
Az örök rivális Kalocsa otthonában szenvedett 1-0 arányú vereséget a Kiskőrös LC vasárnap a megyei I. osztályú labdarúgó bajnokság 7. fordulójában. A bajnokságot jelenleg a Harta vezeti a Jánoshalma és a Kiskunfélegyháza előtt, a kalocsai csapat a 6. a kiskőrösi a 12. helyen áll a mérkőzés után.
2019-09-20 20:18:13
Ismét hallat magáról az Ültess Fát Mozgalom Egyesület. Ezúttal immár hagyományos Szüreti Kétkerék Túrájuk indulási pontjához, a KEVI általános iskolájának udvarába invitálták stábunkat szeptember 13-án délután, hogy tanúi legyünk egy újabb családokat megmozgató, a természetet, annak védelmét és az egészséges életmódot népszerűsítő programnak.
2019-09-19 20:11:09
Több jele is van a nyár végének. Itt Kiskőrösön csalhatatlanul jelzi az ősz beköszöntét, hogy augusztus vége felé a Rajz Attiláról elnevezett négy évszakos létesítményben jég váltja fel a műanyag borítást. A koripálya nyitva áll a komoly edzést végző korosztályos hokicsapatok, és a közönség előtt is.
2019-09-16 18:56:38
0-2-es félidő után 2-2-re hozta hétvégi hazai mérkőzését a Kiskőrös LC a megyei I. osztályú labdarúgó bajnokság 6. fordulójában. A mérkőzés után Miskovicz Bálint edzőt Biácsi Gábor kérdezte.
2019-09-16 18:53:55
Győzelemmel kezdte a 2019-2020-as bajnoki évadot a Kiskőrösi KSK felnőtt csapata az NB II-es kézilabda bajnokság dél-nyugati csoportjában. A mieink 14-13-as félidőt követően 35-21-re magabiztosan múlták felül a Pécsi VSE gárdáját. Az ifjúsági csapat 25-31-es vereséget szenvedett a PEAC csapata ellen.
2019-09-12 00:28:13
Szeptember 14-én szombaton kezdődik az NB II-es kézilabda bajnokság 2019/2020-as küzdelemsorozata, amelynek dél-nyugati csoportjában lesz érdekelt a Kiskőrösi KSK. A fiúk hazai pályán a Pécsi VSE gárdája ellen kezdenek 14 órától, majd a második fordulóban szeptember 22-én Mecseknádasdra utaznak. A rajt előtti egyik utolsó edzésen kerestük fel a némileg átalakult csapatot.
2019-09-10 18:39:16
Az első félidő még gól nélküli döntetlent hozott, aztán a végére 2-0-ás vereséggel hagyta el a pályát Kiskunélegyházán szombaton az új idényre jelentősen átalakult Kiskőrös LC a megyei I. osztályú labdarúgó bajnokság 5. fordulójában. A megfiatalodott kiskőrösi csapatnak ezúttal is a helyzetkihasználással akadtak problémái. TELFONNÁL: Miskovicz Bálint – edző – Kiskőrös LC
2019-09-04 20:37:42
Egy ötödik és egy hatodik hellyel zárta a szegedi kvalifikációs kajak-kenu világbajnokságot paralimpiai ezüstérmes sportolónk Suba Róbert. A cél a kvóta megszerzése volt, mely az elért helyezésekkel sikerült a magyar versenyzőknek. Robi már most teljes erőbedobással a 2020-as tokioi paralimpiára koncentrál, tavasszal óriási csata várható az utazó csapatba kerülésért is. RIPORTOK: Suba Róbert – paralimpiai ezüstérmes
2019-09-01 14:09:59
A H-MOTO Teamet 2011-ben alapította Kelemen Krisztián azért, hogy Győrfi Alen versenyzése mellett lehetőséget biztosítson olyan tehetséges magyar és nemzetközi versenyzőknek is, akik a jövőben maradandót alkothatnak. Az elmúlt évek során saját felkészítésű motorral és magyar szakembergárdával érték el sikereiket többek között a Magyar Bajnokságban, és az Alpok-Adria Nemzetközi Bajnokságban, emellett pedig számos színvonalas sorozatban. A versenyzők fizikai felkészítésében éppúgy segítséget nyújtanak, mint a motorok felkészítésében, a versenyekre való kijutásban és a gumiabroncsok beszerzésében. 2016-tól a kiskőrösi Kakuszi Ádám is a csapat tagja. Eredményeiről, versenyeiről, élményeiről az ifjú versenyzővel és édesapjával beszélgettünk. RIPORTOK: Kakuszi Ádám, Kakuszi János
2019-08-26 19:28:04
A kiskőrösi Kakuszi Ádám gyorsasági motorversenyző csapatával, a H-Moto Teammel ismerkedhetnek meg a következő percekben. A H-MOTO Teamet 2011-ben alapította Kelemen Krisztián azért, hogy Győrfi Alen versenyzése mellett lehetőséget biztosítson olyan tehetséges magyar és nemzetközi versenyzőknek is, akik a jövőben maradandót alkothatnak. Az elmúlt évek során saját felkészítésű motorral és magyar szakembergárdával érték el sikereiket többek között a Magyar Bajnokságban, és az Alpok-Adria Nemzetközi Bajnokságban, emellett pedig számos színvonalas sorozatban. A versenyzők fizikai felkészítésében éppúgy segítséget nyújtanak, mint a motorok felkészítésében, a versenyekre való kijutásban és a gumiabroncsok beszerzésében. RIPORT: Kelemen Krisztián – tulajdonos – H-MOTO Team
2019-08-26 19:26:06
1-1-es félidő után 1-3 arányú győzelmet aratott Bácsalmáson a Kiskőrös LC a megyei I. osztályú labdarúgó bajnokság hétvégi 3. fordulójában. A gólokat Oláh Kálmán, Madácsi Gábor és Salami Eugene szerezte. TELFONNÁL: Miskovicz Bálint – edző – Kiskőrös LC
2019-08-23 16:53:13
Megkezdték a felkészülést a 2019-2020-as szezonra a Kiskőrösi Női KSZSE ifjúsági és felnőtt csapatai. A lányok Szabó Tamás edző irányításával heti három edzéssel készülnek a KEVI sportcsarnokában. RIPORT: Szabó Tamás edző – Kiskőrösi NKSZSE
2019-08-23 16:47:42
2019-08-14 21:00:00
Hétvégén útjára indult a labda a megyei I. osztályú labdarúgó bajnokságban. A jelentősen átalakult kiskőrösi csapat vasárnap a szomszédos Kecel FC csapatát fogadta. Bár a mérkőzés haza góllal indult Rácz Dominik jóvoltából, a félidőben azonban már keceli vezetéssel vonultak pihenőre a csapatok. A vége pedig 1-3-as keceli győzelem lett.
2019-08-08 08:59:44
Már négy éves kortól várta a sportolni, mozogni váró gyerekeket a HC Kiskőrös görkori tábora a Rajz Attila Jégpályán. A hét programjába a sok-sok játék mellett a strand és a fagyizás is belefért. A szervezők nem titkolt célja a sportág megszerettetése mellett a játékosok toborzása is.
2019-08-06 17:37:21
0-3-as félidő után 0-7 arányban győzött szombaton a Kiskőrös LC a Magyar Kupa első fordulójában a megyei II. osztályú Pálmonostora otthonában. Miskovicz Bálint csapatában Salami Eugene háromszor, Hajnal Gábor kétszer, Kapus Patrik és Petrovics Kevin egyszer-egyszer volt eredményes. TELEFONNÁL: Miskovicz Bálint – edző – Kiskőrös LC
2019-08-06 17:36:10
Májusban a poznani kajak-kenu Európa bajnokságon betegséggel küzdve ült hajóba a paralimpiai ezüstérmes Suba Róbert. Ma már gőzerővel készül az augusztus 21-én kezdődő szegedi világbajnokságra, melyen akár kvótát is szerezhet Magyarországnak a 2020-as tokioi olimpiára. Robit ma délelőtt útban Szeged felé értük el telefonon. TELEFONNÁL: Suba Róbert – paralimpiai ezüstérmes
2019-08-02 20:50:29
Levezető edzésekkel zárták a szezont a Kiskőrösi NKSZSE u12-es és serdülő kézilabdázói. Czérna János lányai sok játékkal, heti két edzéssel köszöntek el a mögöttünk álló versenyidénytől. RIPORT: Czérna János – edző – Kiskőrösi NKSZSE
2019-08-02 20:43:28
Már négy éves kortól várta a sportolni, mozogni váró gyerekeket az elmúlt héten a HC Kiskőrös görkori tábora a Rajz Attila Jégpályán. A hét programjába a sok-sok játék mellett a strand és a fagyizás is belefért. A szervezők nem titkolt célja a sportág megszerettetése mellett a játékosok toborzása is.
2019-07-24 19:03:56
A Kiskőrösi NKSZSE felnőtt csapata első szezonját töltötte a megyei I. osztályú kézilabda bajnokságban. A lányok 8 győzelemmel, 8 vereséggel és két döntetlennel végül a tabella 4. helyén zártak. A csapat házi gólkirálya Torgyik Rita lett 145 találattal, de szorosan ott van a nyomában Márki Éva is, aki 135 gólig jutott. Az ifjúsági korú játékosok közül Borbényi Luca volt a legeredményesebb. Az ifi csapat 13 győzelemmel és 5 vereséggel csoportjában ugyancsak a negyedik helyen végzett.
2019-07-22 14:22:01
Immár 7. alkalommal szervezte meg a Trizoli Jótifuti Egyesület azt a jótékonysági futást és kerékpározást, melynek keretében Kecskemétről indulva és Kiskőrösre érkezve, minden útba eső településen egy-egy sérült gyermeket nevelő családot támogathatunk. SZINKRON – Kuti Zoltán – Trizoli Jótifuti Egyesület
2019-07-22 14:19:38
A Kiskőrösi Női KSZSE keretein belül Fenyvesi Éva irányításával edzenek és versenyeznek az U13-as és az U14-es csapatok. Az előbbi korosztályban még nem vezetnek tabellát, de edzőjük szerint sokat fejlődtek az elmúlt szezonban. Az U14-es gárda pedig a felsőházba jutva végül az 5. helyet szerezte meg csoportjában. Jöjjenek a további részletek. RIPORT: Fenyvesi Éva – edző – Kiskőrösi NKSZSE
2019-07-22 13:45:19
A racketlon ütővel játszható sport, mely a négy legnépszerűbb ütős játék, az asztalitenisz, a tollaslabda, a fallabda és a tenisz kombinációja. A sportág Finnországból és Svédországból származik az 1980-as évekből, az első hivatalos racketlon világbajnokságot 2001 novemberében rendezték meg. A sportág a hivatásos játékosok száma alapján a leggyorsabb ütemben növekedő sportágnak számít. A játék szabályai szerint a versenyzőknek a négy alap sportág mindegyikében 21 pontos szetteket kell lejátszania. Az eddigi magyar bajnokságok hagyományosan Győrben kerültek megrendezésre. A magyar ranglistán több, mint 200 férfi és 33 női versenyző szerepel. Károlyi Tibor sakkozó, sakkedző Soltvadkerten él, hobbija a raketlon, melyben 2010-ben magyar szenior bajnoki arany és szenior csapat világbajnoki ezüstérmet szerzett. Edzései egy része miatt Kiskőröshöz is kötődik.
2019-07-22 13:22:30
Véget ért a Kiskőrösi Amatőr Kispályás Labdarúgó Bajnokság 2018-19-es küzdelemsorozata. Az A ligában nagy fölénnyel az Agroline lett ismét a bajnok, a B liga tabellájának élén szintén magabiztos különbséggel a Kiskunvíz végzett. Riportjaink az éremátadó és záró vacsorán készültek. RIPORTOK: Tóth László csapatvezető – Agroline, Vörös László játékos - Kiskunvíz
2019-07-08 18:18:20
Június 16-án vasárnap a Kiskőrös LC meghívásának eleget téve családi napra voltunk hivatalosak a sporttelepre. A Club itt ismerte el a különböző bajnokságokban résztvevő csapatok eredményeit. Mint a megnyitón elhangzott Bács-Kiskun Megye legsikeresebb klubja lett a KLC a bajnokságokban elért eredmények alapján. Jöjjenek most a helyszínen készült riportok. RIPORTOK: Dulai János elnök – Kiskőrös LC, Pásztor Gyula edző – Kiskőrös LC, Bárány Mihály edző – Kiskőrös LC
2019-07-08 18:16:03
Levezető edzésekkel zárták a szezont a Kiskőrösi NKSZSE U12-es és serdülő kézilabdázói. Czérna János lányai sok játékkal, heti két edzéssel köszöntek el a mögöttünk álló versenyidénytől. SZINKRON – Czérna János edző – Kiskőrösi NKSZSE
2019-07-03 23:22:07
Levezetésként és az éves munka jutalmaként tábort szervezett a Kiskőrösi NKSZSE a legkisebbek számára. A Vadkerti tó partján sok-sok játékkal és fürdéssel telt az idő az U8-U10-es korosztályok számára. RIPORT: László Zsolt - edző – Kiskőrösi Női KSZSE
2019-07-02 20:14:41
Nehéz szezont zártak néhány héttel ezelőtt a Kiskőrösi KSK férfi kézilabdázói. A felnőttek 11 pontot gyűjtve 9. helyen végeztek a tabellán, az ifik 33 pontja pedig ezúttal nem volt elég a dobogóhoz. A serdülők ugyancsak a 4. helyen zártak, az U14-es csapat a felsőházi tabella 5. helyén végzett. Június 15-én a nagyobbak tartottak évzáró összejövetelt a sportcsarnokban. SZINKRON – Harangozó Péter – csapatvezető – Kiskőrösi KSK, Horváth András – edző – Kiskőrösi KSK