Sport

2019-12-05 12:19:07
Hetente kétszer tart boksz edzést a Küzdősportok Házában Tisza Zoltán, aki egyszerre foglalkozik felnőtt és gyermek tanítványaival is. Az ökölvívás rendkívül összetett sport, az egész testet dolgoztatja. Valamennyi izomcsoport erősödik és fejlődik, továbbá javul a gyorsaság, robbanékonyság, és összpontosító készség is. A box lélektani szempontból is számos előnnyel rendelkezik, ugyanis jelentős stresszoldó hatása van, segít levezetni szabályozott keretek között a felgyülemlett energiákat és agressziót is.
2019-12-02 20:19:32
Nem sokon múlt. Szoros és izgalmas mérkőzésen 15-17-es félidő után 33-35 arányú vereséget szenvedett hazai pályán a Kiskőrösi KSK az NB II-es férfi kézilabda-bajnokság őszi idényének 10. fordulójában az MK-Pelikán Siklós LC ellen. Az ifik 19-9-es első játékrészt követően magabiztos 36-27-es győzelmet arattak, és ezzel feljöttek a tabella 2. helyére.
2019-12-02 20:18:31
A megyei labdarúgó bajnokságok között két korosztályban is rendeznek női sorozatot. A felnőttek és az U15-ösök versenyében is második helyen állnak a tabellán a kiskőrösi lányok. Stábunk a Sinkó Dorián vezette utánpótlás csapat edzésére látogatott el.
2019-11-27 18:56:02
November 17-én vasárnap a Magyar Kézilabda Szövetség által szervezett U14-es gyermekbajnokság D csoportjának soron következő tornáját Kiskőrösön rendezték a KEVI sportcsarnokában. A hazai csapat két meccsen lépett pályára. A reggeli Kiskunhalas UKSC elleni meccs után beszélgettünk Harangozó Péter edzővel. RIPORT: Harangozó Péter – edző, csapatvezető – Kiskőrösi KSK
2019-11-25 18:27:31
11-9-es félidő után 25-14-re kikapott a Kiskőrösi KSK idegenben a Hőgyészi SC vendégeként az NB II-es férfi kézilabda bajnokság dél-nyugati csoportjának 9. fordulójában. Az ifjúsági csapat 12-19-es első félidőt követően 24-39-es győzelemmel zárta a meccset.
2019-11-25 18:26:32
Kun-Szabó Viktória 11 találatával 18-10-es félidő után 31-22-re győzött a Kiskőrösi Női KSZSE hazai pályán a megyei I. osztályú kézilabda-bajnokság hétvégi 9. fordulójában. Az ellenfél a szomszédos Soltvadkert volt. A mérkőzésről és a további korosztályos eredményekről ma is Szabó Tamás edző számol be.
2019-11-20 21:27:18
Nagy sikerrel zajlott idén is az immár 3. Libafutam. November 9-én a futók 5-10 és 21, míg a bringások 21 és 42 km-en versenyeztek. A bemelegítés után Domonyi László polgármester rajtoltatta el a mezőnyt, akik több mint 100-an teljesítették a különböző távokat. A szervezésben ezúttal a János Vitéz Látogatóközpont mellett Csipak István és a Trizoli Jótifuti Egyesület is részt vett. RIPORTOK: Domonyi László – polgármester, Kuti Zoltán – Trizoli Jótifuti Egyesület
2019-11-19 16:46:27
Magabiztos győzelmet aratott hazai pályán szombaton a Kiskőrösi KSK az NB II-es férfi kézilabda-bajnokság dél-nyugati csoportjának 8. fordulójában. A félidőben már 18-9-re vezettek a mieink a Csurgói KK U23-as csapata ellen, a vége pedig 36-25-ös meggyőző fölény lett. Az ifik és a serdülők paksi csapatok ellen léptek pályára.
2019-11-19 16:44:13
Kellett mint egy falat kenyér – tartja a mondás, és ez most nagyon igaz a Kiskőrös LC megyei I. osztályú csapatának szombati győzelmére. Miskovicz Bálint csapata a bajnokság idei utolsó fordulójában 0-0-ás félidő után 1-2-re győzte le a hazai pályán játszó Duna Aszfalt TLC II. csapatát Tiszakécskén. A góljainkat Petrovics Kevin szerezte. Az így megszerzett 3 ponttal a csapat a tabella 8. helyén várja a tavaszi folytatást.
2019-11-19 16:43:03
Pénteken Lajosmizsén lépett pályára a Kiskőrösi NKSZSE felnőtt csapata. A megyei I. osztályú női kézilabda bajnokság legfiatalabb gárdája 14-11-es félidő után 32 – 21-es vereséget szenvedett. Az idei utolsó fordulóban a lányok a soltvadkerti csapatot fogadják szombaton.
2019-11-15 22:22:51
November 9-én szombaton délután a mozgásé és az egészséges életmódé volt a főszerep a Petőfi Sándor Művelődési Központ emeleti aulájában. A Kiskőrösi Egészségfejlesztési Iroda Ősszel is fitten elnevezésű rendezvénye ezúttal is több mozgásformával, tanácsadással és állapotfelméréssel várta az érdeklődőket. RIPORTOK: Szlávik-Kupán Emese – dietetikus, Bencze Erika – edző
2019-11-13 20:13:41
A kecskeméti Piarista Gimnázium csapata nyerte a 28. Eckerle-Szaki Kupát pénteken a KEVI sportcsarnokában. A házigazda Wattaysok terem hiányában szinte közös edzés nélkül készültek, és végül az 5. helyen zártak a 6 csapatos tornán. A hazai pályán játszó KEVI csapat harmadik lett. RIPORTOK: Csatai Gáborné - edző - KSZC Kiskőrösi Wattay Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája és Kollégiuma, Szabó Zoltán - edző - KEVI
2019-11-11 20:05:47
7-16-os félidő után 19-33-as vereséget szenvedett a Kiskőrösi NKSZSE a megyei I. osztályú női kézilabda bajnokság 7. fordulójában hazai pályán a Kiskunhalas UKSC ellen. A részleteket és a korosztályos csapatok eredményeit ma is Szabó Tamás edző osztja meg velünk. TELEFONNÁL : Szabó Tamás - edző- Kiskőrösi NKSZSE
2019-11-11 20:04:12
Gólzáporos volt az első 45 perc a Kiskőrös LC - Faddikorr-Kiskunhalas FC megyei I. osztályú labdarúgó mérkőzésen a bajnokság hétvégi 14. fordulójában. Mindkét csapat kétszer talált be, majd a második játékrészben is 1-1 alkalommal szereztek gólt, így a vége 3-3 lett. A hazai találatok közül Salami Eugene 2-t, míg Hajnal Gábor egyet szerzett. TELEFONNÁL - Miskovicz Bálint - edző - Kiskőrös LC
2019-11-11 20:03:00
17-15-ös félidőt követően 35-31 arányú vereséget szenvedett a Kiskőrösi KSK szombaton Simontornyán a Holler UFC vendégeként az NB II-es férfi kézilabda bajnokság dél-nyugati csoportjában. Az ifik 9-13-as félidő után nagyarányú, 16-39-es győzelmet arattak. TELEFONNÁL: Harangozó Péter csapatvezető - Kiskőrösi KSK
2019-11-11 20:01:52
A kecskeméti Piarista Gimnázium csapata nyerte a 28. Eckerle-Szaki Kupát pénteken a KEVI sportcsarnokában. A házigazda Wattaysok terem hiányában szinte közös edzés nélkül készültek, és végül az 5. helyen zártak a 6 csapatos tornán. A hazai pályán játszó KEVI csapat harmadik lett. SZINKRON - Csatai Gáborné - edző - KSZC Kiskőrösi Wattay Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája és Kollégiuma, Szabó Zoltán - edző - KEVI
2019-11-08 20:19:56
Salami Eugene és Oláh Kálmán 1-1 góljával idegenben győzött a Kiskőrös LC a megyei I. osztályú labdarúgó bajnokság hétvégi szomszédvári rangadóján. Soltvadkerten a 77. és a 89. percben estek a gólok. Jöjjenek most a meccs utáni értékelő riportok. RIPORTOK: Miskovicz Bálint – edző – Kiskőrös LC , Marton István – edző – Soltvadkerti TE
2019-11-06 22:28:22
Sikert sikerre halmoznak a Kiskőrös LC utánpótlás csapatai. A szülők hathatós segítségével járják a versenyeket, tornákat és mindenhonnan kupákkal, érmekkel, de legfőképpen élményekkel megrakodva térnek haza. A minap stábunk a KEVI Petőfi Sándor Általános Iskolájában pillantott bele egy edzésbe.
2019-11-05 10:04:31
Salami Eugene és Oláh Kálmán 1-1 góljával idegenben győzött a Kiskőrös LC a szomszédvári rangadón. Soltvadkerten a 77. és a 89. percben estek a gólok. RIPORT: Miskovicz Bálint – edző – Kiskőrös LC , Marton István – edző – Soltvadkerti TE
2019-11-05 10:02:05
A hideg, télies időjárás beköszöntével kispályás labdarúgóink beköltöznek a terembe. A KEVI egyébként is leterhelt sportcsarnoka ebben az időszakban szinte percre pontosan be van osztva, hiszen a délelőtti testnevelésórákat délután edzések sora, majd a hétvégén teremtornák, különböző rendezvények követik. TELEFONNÁL: Harangozó Péter – részlegvezető – Kőrösszolg Kft. sport-és rendezvényszervező részlege
2019-10-30 20:22:01
Évről évre egyre jobb eredményeket produkálnak úszóink a Kőrösszolg Kft sport – és rendezvényszervező részlege által megrendezett térségi versenyeken. A fiatalok 6 korosztályban, gyors, mell és hátúszásban mérhetik össze tudásukat ilyenkor, de medencébe ugranak a gyorsváltó csapatok is. A legjobbak pedig képviselhetik majd iskolájukat és Kiskőröst a megyei döntőben. RIPORT: Pásztor Gyula – testnevelő tanár, edző – KEVI Petőfi Sándor Általános Iskolája
2019-10-29 21:39:46
1 pontot sikerült itthon tartania a Kiskőrös LC megyei I. osztályú labdarúgó csapatának. Vasárnap kora délután a Kecskeméti LC együttesét fogadták a Városi Sporttelepen, ahol 0-0-ás félidő után 1-1-es döntetlennel zárult a találkozó. A meccs után Miskovicz Bálintot kérte értékelésre Biácsi Gábor kollégánk.
2019-10-29 21:37:19
11-14-es félidőt követően 24-30-ra győzött a Kiskőrösi KSK az NB II-es férfi kézilabda-bajnokság hétvégi 11. fordulójában Barcson a Satelit SE Somogytarnóca ellen. Az ifjúsági csapat a félidőben még 10-13-ra vezetett, a mérkőzés azonban 30-28-as hazai győzelemmel zárult.
2019-10-29 21:36:07
Nemesnádudvaron már az első félidőben eldőlt a mérkőzés sorsa. A Kiskőrösi NKSZSE a megyei I. osztályú női kézilabda bajnokság 6. fordulójában nem volt egy szinten a vendéglátókkal, így 30 perc után már 25-10-et mutatott az eredményjelző. A vége 44-28 lett.
2019-10-24 21:09:44
Lezajlottak az őszi atlétika versenyek a Kőrösszolg Kft. sport-és rendezvényszervező részlege rendezésében a városi sporttelepen. A hagyományok szerint a második korcsoport 3 próbában, a harmadik korcsoport 4 próbában, az negyedik-ötödik-hatodik korcsoport pedig 5 próbában mérte össze tudását.
2019-10-24 21:04:19
Hazai pályán szenvedett 26-31 arányú vereséget szombaton a Kiskőrösi KSK NB II-es férfi kézilabda-csapata a bajnokság dél-nyugati csoportjának 6. fordulójában, a tabella második helyén álló Kalocsai KC gárdájától. Az ifjúsági csapat 32-27-es győzelmet aratott.
2019-10-24 21:03:03
Szabadszálláson lépett pályára szombaton a Kiskőrös LC a megyei I. osztályú labdarúgó bajnokság 11. fordulójában. Sajnos a múlt heti győzelem után nem sikerült a bravúr, és a tabella 5. helyén tanyázó hazaiak 2-1-es félidő után 4-1-gyel küldték haza a mieinket.
2019-10-24 21:01:23
2019-10-16 20:01:30
Évindító családi kocogást szervezett a Kiskőrösi Óvodák Batthyány utcai tagóvodája az Egészségnevelési Munkaközösséggel karöltve szülőknek és gyerekeknek október 4-én pénteken. Az egészséges életmódra nevelés jegyében meghirdetett program több mint 100 mozogni vágyót csalogatott a csodálatos napsütésben fürdő főtérre. A futást természetesen bemelegítés előzte meg, majd eldördült a képzeletbeli startpisztoly. Kocogtak a csapatban anyukák, apukák, jöttek a kisebb-nagyobb testvérek, és természetesen az óvónők is jó példával jártak elől. RIPORT: Weinhardt Krisztina – óvodapedagógus, munkaközösség vezető - Kiskőrösi Óvodák Batthyány utcai tagóvodája
2019-10-14 18:55:11
Megtört a jég! 1-0-ás félidő után 4-0 arányú győzelmet aratott vasárnap a Kiskőrös LC a megyei I. osztályú labdarúgó bajnokságban hazai pályán az Akasztó FC ellen. A gólokat Salami Eugene, Lesták Márk és Petrovics Kevin szerezte. A mérkőzés után kameránk előtt Miskovicz Bálint értékelt. RIPORT: Miskovicz Bálint – edző – Kiskőrös LC
2019-10-14 18:53:45
Baján szenvedett 31-17-es vereséget a Kiskőrösi KSK felnőtt férfi kézilabda csapata az NB II-es bajnokság dél-nyugati csoportjának hétvégi 5. fordulójában. Az ifjúsági csapat 10-20-as félidő után magabiztos 24-39-es győzelmet aratott. TELEFONNÁL: Harangozó Péter – csapatvezető – Kiskőrösi KSK
2019-10-14 18:52:36
Nehéz mérkőzés várt vasárnap a megyei I. osztályban szereplő női kézilabda csapatunkra. A Kiskőrösi NKSZSE gárdája a Kalocsai KC együttesét fogadta a bajnokság 4. fordulójában. A meccset végül 10-13-as félidő után 18-32 arányban a vendégek nyerték. TELEFONNÁL: Szabó Tamás – edző – Kiskőrösi NKSZSE
2019-10-11 15:00:04
A Magyar Diáksport Szövetség egy közösségépítő és játékközpontú, azaz nem a győzelemre összpontosító foglalkozást szervezett alsó tagozatos diákoknak a Bem József Általános Iskolában. A megyéből összesen 400, 1-2. és 3-4. osztályos tanuló és kísérőik jöttek el a sportfesztiválra. A kisebbek ügyességfejlesztő játékokon, a nagyobbak sportági előkészítő gyakorlatokon vettek részt. RIPORTOK: Vágó Ferencné – igazgató - Kiskőrösi Tankerületi Központ, Dombi Rudolf – alprojektvezető - DO60 Diáksportfesztivál, Kókai Dávid - projekt szakmai vezető - DO60 Diáksportfesztivál
2019-10-07 18:44:21
9-14-es félidő után 21-29-re kikapott a Kiskőrösi KSK NB II-es férfi kézilabda csapata szombaton hazai pályán. Az ellenfél a Nagykanizsai Izzó SE gárdája volt. Az ifik 30-26-os győzelmet arattak. TELEFONNÁL: Harangozó Péter – csapatvezető – Kiskőrösi KSK
2019-10-07 18:43:14
Továbbra sem megy a gólszerzés a megyei I. osztályú labdarúgó csapatnak. A Kiskőrös LC Jánoshalmán szenvedett 2-0 arányú vereséget. A házigazdák a második helyen állnak a tabellán jelenleg, és eddigi 8 mérkőzésükből hetet megnyertek. A mieink neve mellett 1 győzelem, 2 döntetlen és 5 vereség mellett 8 rúgott és 16 kapott gól szerepel. TELEFONNÁL: Miskovicz Bálint – edző – Kiskőrös LC
2019-10-07 18:41:38
A Kiskőrösi NKSZSE felnőtt csapata pihent a hétvégén, ám a korosztályos csapatok folytatták a menetelést a különböző bajnokságokban. Az ifik pénteken a Bajai KSE II. ellen arattak magabiztos győzelmet.
2019-10-04 18:22:24
A Magyar Diáksport Szövetség egy közösségépítő és játékközpontú, azaz nem a győzelemre összpontosító foglalkozást szervezett alsó tagozatos diákoknak a Bem József Általános Iskolában. A megyéből összesen 400, 1-2. és 3-4. osztályos tanuló és kísérőik jöttek el a sportfesztiválra. Az 1-2. osztályosok ügyességfejlesztő játékokon, a 3-4. osztályosok sportági előkészítő gyakorlatokon vettek részt.
2019-10-02 19:43:57
Újra Kiskőrösre érkezett a Magyar Jégkorong Szövetség jégkorong sportágat népszerűsítő, „Gyere Hokizni” elnevezésű roadshow-ja. A KEVI Petőfi Sándor Általános Iskolájában több, mint száz gyermek ismerkedett a sportággal. A „Gyere Hokizni” program célja változatlan. Minden olyan városban, ahol jégpálya található, csapatot szeretne az Országos Jégkorong Szövetség. A kisgyermekek számára elérhetővé és szerethetővé akarják tenni a jégkorongot. Ugyanakkor nagyon fontos, hogy az ilyen találkozókon igazi példaképek is legyenek. RIPORT: Szekeres Károly klubelnök - HC Kiskőrös
2019-09-30 19:35:51
Izgalmas meccset játszott szombaton hazai pályán a Kiskőrösi KSK NB II-es férfi kézilabda csapata. A mieink a Rinyamenti KC csapatát fogadták és 13-17-es félidő után 26-27-es vereséget szenvedtek. Az ifik magabiztosan győztek 20-6-os félidő után 38-17-re.
2019-09-30 19:34:33
0-1-es félidő után 0-3 arányban szenvedett vereséget a Kiskőrös LC hazai pályán a tabellát vezető Harta SE ellenében a megyei I. osztályú labdarúgó bajnokság hétvégi fordulójában. 7 mérkőzés után 1 győzelemmel, 2 döntetlennel és 4 vereséggel, tehát összesen 5 ponttal a 13.helyen állnak összesítésben a mieink.