Online KábelTelefonkönyv

HÍREK

Sport

2019-04-17 16:59:07
Első alkalommal került megrendezésre Magyarországon a „World Children’s Winners’ Games”, vagyis a Győztesek Versenye, melyen olyan 7-16 év közötti gyermekek vehettek részt, akik az onkológiai kezeléseket sikeresen befejezték. A megmérettetés szervezője az Együtt a Daganatos Gyermekekért Alapítvány, helyszíne pedig Kiskőrös városa volt. RIPORTOK: Takácsné Stalter Judit – elnök - Együtt a Daganatos Gyermekekért Alapítvány, Polgár Judit – sakk nagymester, Pintácsi Viki – énekesnő, műsorvezető
2019-04-15 21:27:45
Nem sikerült pontot szereznie hazai pályán a Kiskőrösi KSK NB II – es férfi kézilabda csapatának a bajnokság hétvégi fordulójában. A vendég Rinyamenti KC 14-18-ra elhúzott az első 30 percben, az előnyből pedig a végére is maradt egy találat. Kiskőrösi KSK – Rinyamenti KC 27-28. Az ifjúsági csapat elsöprő 39-23-as győzelmet aratott.
2019-04-15 21:25:32
Női kézilabdázóink vasárnap hazai pályán fogadták a tabellán előttük álló Bácsbokodi NKSE csapatát, és nem bíztak semmit a véletlenre. A mérkőzés lényegében az első félidőben eldőlt, hiszen 23-14-es kőrösi előnnyel vonultak pihenőre a csapatok. A lányok a meccs végén is hozni tudták a meggyőző fölényt, így a végén: Kiskőrösi NKSZSE – Bácsbokodi NKSE 36-26.
2019-04-15 21:23:07
Fölényben játszott, mégsem tudott nyerni Kiskunfélegyházán a Kiskőrös LC, a megyei I. osztályú labdarúgó bajnokság 19. fordulójában. Az 1-1-es döntetlenre végződött mérkőzésről ezúttal is Miskovicz Bálint edzőt kérdeztük.
2019-04-12 19:29:23
Első alkalommal került megrendezésre Magyarországon az elmúlt hétvégén a „World Children’s Winners’ Games”, vagyis a Győztesek Versenye, melyen olyan 7-16 év közötti gyermekek vehettek részt, akik az onkológiai kezeléseket sikeresen befejezték. A megmérettetés szervezője az Együtt a Daganatos Gyermekekért Alapítvány volt. A megnyitónak a Vinum Hotel adott helyet.
2019-04-11 09:21:11
Csodálatos helyezésekkel, és fényesen csillogó érmekkel tértek haza a kiskőrösi úszók a diákolimpia országos döntőjéről Győrből. Boldoczki Róbert nyakába egyéniben arany és ezüst is került, váltóban pedig 4-ik helyet hozott a Belán Gergő, Boldoczki Róbert, Fülöp Marcell, Szikszai Soma összetételű csapat. A lányok között Antal Miriam 5. helyen zárt. RIPORT: Miszlai Orsolya - edző
2019-04-08 20:08:28
Első alkalommal került megrendezésre Magyarországon a „World Children’s Winners’ Games”, melyen olyan 7-16 év közötti gyermekek vehetnek részt, akik az onkológiai kezeléseket sikeresen befejezték. A megmérettetést az Együtt a Daganatos Gyermekekért Alapítvány szervezte. Pénteken a sakk- és az úszóversenyeket rendezték, a megnyitót követően Polgár Judit sakk nagymester játszott 14 táblás szimultánt a vállalkozó kedvű gyerekekkel. Szombaton lövészet, futás, asztalitenisz és foci szerepelt a programban.
2019-04-08 20:05:43
2019-04-08 20:02:53
Újabb vereséget szenvedett a Kiskőrösi KSK NB II-es férfi kézilabda csapata. A PEAC gárdája már 18-8-ra elhúzott az első játékrészben, és sajnos a folytatásban is csak 7 gólos különbségig sikerült felkapaszkodni a mieinknek, a vége tehát 32-25 lett. Az ifjúsági csapat hasonló arányú, 33-39-es győzelmet aratott Pécsen a Lauber Dezső Sportcsarnokban.
2019-04-08 20:00:56
1-1-es félidőt követően 2-2-es döntetlent hozott a Kiskőrös LC és a Kalocsai FC összecsapása a megyei I. osztályú labdarúgó bajnokság hétvégi 18. fordulójában. A hazai gólokat Hajnal Gábor és Salami Eugene szerezte a 43. és a 85. percben. A mérkőzést ismét 10 emberrel fejezte be a kiskőrösi gárda.
2019-04-08 19:58:56
A szünetben még 20-18 állt az eredményjelzőn a hazai csapat javára, ám a vendégek a második félidőben megfordították a mérkőzést és elvitték a két pontot Kiskőrösről. Megyei I osztályú női kézilabda mérkőzésen Kiskőrösi NKSZSE – Nemesnádudvari NKSZE 33-36.
2019-04-03 13:19:21
Itt a tavasz, és a Rajz Attila négyévszakos jégpálya is lassan elköszön a fagyos körülményektől. Augusztusig a jég helyét a műanyag borítás váltja fel. A hagyományos korcsolyát pedig inline görkorcsolyára cserélik kicsik és nagyok. Március 22-én pénteken szezonzárót tartottak, melyen a csapatok bajnoki szereplését is értékelték. RIPORT: Szekeres Károly – klubelnök – HC Kiskőrös
2019-04-03 13:15:06
Hat csapat részvételével rendezték meg immár 5. alkalommal a BL-Metál Kőrös Kupát március 23-án a Rajz Attila Jégpályán. A csarnok méretei miatt a csapatok 4+1-es összeállításban játszottak. A tornán végül a Zsögödi Medvék diadalmaskodtak a Dunaújvárosi Hokillák és a Goodwill Pharma Szegedi Vízmű csapata előtt. Negyedik lett a Szabadka HK, ötödik a Bajai Harcsák együttese, míg a hatodik helyen a Kiskőrösi Rémszarvasok zártak. RIPORT: Barkóczi László – főszervező
2019-04-02 18:48:09
6 csapat részvételével rendezték meg immár 5. alkalommal a BL-Metál Kőrös Kupát március 23-án a Rajz Attila Jégpályán. A csarnok méretei miatt a csapatok 4+1-es összeállításban játszottak. A tornán végül a Zsögödi Medvék diadalmaskodtak a Dunaújvárosi Hokillák és a Goodwill Pharma Szegedi Vízmű csapata előtt. Negyedik lett a Szabadka HK, ötödik a Bajai Harcsák együttese, míg a hatodik helyen a Kiskőrösi Rénszarvasok zártak.
2019-04-02 18:45:58
29-31 arányú vereséget szenvedett szombaton hazai pályán az NB II-es férfi kézilabda bajnokság dél-nyugati csoportjában szereplő Kiskőrösi KSK. A félidőben 15-15-öt mutatott az eredményjelző a tabellán mögöttünk álló Baja KSE ellen, ám a végén a Sugópartiak elvitték a két pontot. Az ifjúsági csapat magabiztos 34-24-es győzelmet aratott.
2019-04-02 18:43:51
1-1-es döntetlennel zárt a sereghajtó Kelebia otthonában szombaton a Kiskőrös LC. A vezetést a hazaiak szerezték meg a 10. percben, az egyenlítés azonban csak az 58. percben sikerült Nagy Attila révén.
2019-04-02 18:40:43
17-15-ös félidő után 30-30-as döntetlent ért el a Kiskőrösi Női KSZSE felnőtt csapata a megyei I. osztályú bajnokság 14. fordulójában Kiskunmajsán. Ismét Márki Éva volt a legeredményesebb 12 találattal, de 9-et lőtt Torgyik Rita is. Zsubori Zsófia 4-szer, Borbényi Luca pedig 3-szor talált az ellenfél kapujába.
2019-03-27 20:03:33
Tizenötödik alkalommal került megrendezésre Kiskőrösön a Petőfi Kupa, az asztaliteniszt kedvelő Bács- Kiskun megyei sportolók részvételével. A hagyományoknak megfelelően március 15-én a Városi Sportcsarnok adott helyet a nemes ”vetélkedésnek”, melyen 13 település 26 csapata mérte össze erejét.
2019-03-25 19:52:06
Tizenötödik alkalommal került megrendezésre Kiskőrösön a Petőfi Kupa, az asztaliteniszt kedvelő Bács- Kiskun megyei sportolók részvételével. A hagyományoknak megfelelően március 15-én a Városi Sportcsarnok adott helyet a nemes ”vetélkedésnek”, melyen a nevezett 13 település 26 csapata mérte össze erejét.
2019-03-25 19:49:29
15-18-as félidő után 29-29-es végeredménnyel zárt a Satelit SE Somogytarnóca vendégeként szombaton a Kiskőrösi KSK NB II-es férfi kézilabda-csapata Barcson a bajnokság 17. fordulójában. A legeredményesebb játékosunk Szentgyörgyi József volt 8 találattal, de a sérülés után visszatért Harangozó Gergő is 6-ot termelt, Vass Péter pedig 4 góllal járult hozzá az idegenbeli döntetlenhez. Ifjúsági csapatunk 31-34 arányú győzelmet aratott.
2019-03-25 19:47:20
1-1-es félidő után 1-2-re kikapott hazai pályán a Kiskőrös LC a szomszédvári rangadón. A 19. percben már vezettünk az Akasztó ellen Simon Dominik találatával, majd a 21. percben Kovács öngólja után már 1-1 állt az eredményjelzőn. A végeredményt a 83. percben Juhász Tamás állította be.
2019-03-25 19:43:07
Izsákon játszotta vasárnap hazai mérkőzését a Kiskőrösi Női KSZSE megyei I. osztályú kézilabda-csapata, és 8-11-es félidő után 24-28-ra kikapott a Miklós KC csapatától. A legeredményesebb játékosunk most is Márki Éva volt, aki 9-szer talált be az ellenfél kapujába, de 5-ször Torgyik Rita, 4-szer pedig Borbényi Luca is eredményes volt.
2019-03-25 19:40:58
2019-03-21 10:09:43
Kiskőrösön a Győztes Kör Sport Egyesület rendezésében tartották meg március 12-én a darts diákolimpia megyei döntőjét. A megmérettetésre 4 korcsoportban 39-en neveztek. A darts angol eredetű játék és sport. Általában pubokban és kocsmákban játsszák a világ minden részén, de a legnagyobb versenyek és szervezetek az Egyesült Királyságban, az Amerikai Egyesült Államokban, Hollandiában és a skandináv országokban működnek. Bár a játékot már a 19. században is játszották, az angol parlament csak 2001-ben nyilvánította hivatalosan sporttá, mely hazánkban is egyre népszerűbb.
2019-03-19 13:54:45
Kiskőrösön hagyományosan március 15-én a nemzeti ünnep alkalmából adják át a város legrangosabb kitüntetéseit. Ebben az esztendőben a „Kiskőrös Város sportjáért” díjat a HC Kiskőrös Alapítvány és Pecznyik Gábor labdarúgó vehette át.
2019-03-19 13:52:20
Remekelnek utánpótlás korú jégkorongozóink. Bajnokságot nyert a HC Kiskőrös U14-es csapata a C osztályban. Az alapszakaszt 8 győzelemmel és 2 vereséggel zárta a gárda, majd a felsőházi rájátszásban 4 győzelmet aratott. A játékos-statisztikát mutató táblázatra is jó ránézni, hiszen a felsőház ún. kanadai táblázatát 4 HC Kiskőrös-Spartak játékos vezeti. Név szerint Kuntic Dávid, Fekete Kristóf, Gyöngyösi Levente és Balogh Máté. Következhet a harc a B ligába való feljutásért.
2019-03-19 13:48:32
Hartán lépett pályára és aratott magabiztos 0-4 arányú győzelmet a Kiskőrös LC a megyei I. osztályú labdarúgó bajnokság hétvégi fordulójában. A gólokat Salami Eugene, Nagy Attila és Oláh Kálmán szerezte.
2019-03-19 13:45:58
Kiskőrösön a Győztes Kör Sport Egyesület rendezésében tartották meg március 12-én a darts diákolimpia megyei döntőjét. A megmérettetésre 4 korcsoportban 39-en neveztek.
2019-03-13 15:23:31
A Legend Rally Off-road kategóriája kizárólag összkerék meghajtású terepjárók részére meghirdetett kategória, ahol a versenyzők lehetőség szerint elhagyják az aszfaltot és a mezőny, ember és természet alkotta változatos terepen keresztül igyekszik minél több pont elérésével szintidőn belül célba érni. A Legend Rally nem egy esztelen száguldozás, itt feladatokat kell megoldani, útvonalat tervezni, taktikát kialakítani… nem a leggyorsabb autó győz. Az elmúlt hétvégén ismét Kiskőrösre érkezett a csapat, a nemzetközi mezőny ezúttal 66 autóval járta a környéket. Kiindulási pontjuk ezúttal is az Imperiál Gyógyszálló volt.
2019-03-11 19:49:42
Nagy csatában 30-29-es győzelmet aratott a Kiskőrösi KSK NB II-es férfi kézlabda-csapata szombaton a hazai pályán a Hőgyészi SC ellen úgy, hogy a félidőben 15-17-re még a vendégek vezettek. Ifjúsági csapatunk magabiztosan, 39-25 arányban diadalmaskodott.
2019-03-11 19:47:58
Tiszakécskén, a Balogh Tészta TVSE vendégeként lépett pályára szombaton a Kiskőrösi Női KSZSE a megyei I. osztályú kézilabda bajnokság 12. fordulójában. A lányok 9-16-os félidő után 22-32-es győzelemmel hagyták el a pályát.
2019-03-11 19:45:59
2-2-es döntetlennel kezdte a megyei I. osztályú labdarúgó bajnokság tavaszi szezonját a listavezető Kiskőrös C vasárnap hazai pályán a Szabadszállási SE ellen. Rosszul kezdődött a meccs a mieink számára, hiszen már a 3. percben vezetést szerzett az ellenfél, majd a 23. percben már kettővel ment a vendég együttes. A 29. percben Salami tizenegyesből szépített, majd a második félidő 10. percében Hajnal egyenlített ki. 2-2-es döntetlennel kezdte a megyei I. osztályú labdarúgó bajnokság tavaszi szezonját a listavezető Kiskőrös C vasárnap hazai pályán a Szabadszállási SE ellen. Rosszul kezdődött a meccs a mieink számára, hiszen már a 3. percben vezetést szerzett az ellenfél, majd a 23. percben már kettővel ment a vendég együttes. A 29. percben Salami tizenegyesből szépített, majd a második félidő 10. percében Hajnal egyenlített ki.
2019-03-06 21:31:13
10 csapat részvételével rendezték meg a hétvégén a 7. Classic Winter Nemzetközi Jégkorong Tornát. A HC Kiskőrös Rajz Attiláról elnevezett jégpályáján magyar, szlovák, szerb, osztrák és erdélyi csapatok kergették a korongot.
2019-03-06 21:29:02
Kecskeméten már bevált hagyomány, hogy a Trizoli Jótifuti Egyesület invitálására maskarába öltözve próbálják elűzni a telet azok, akik a hideg hónapok után vágynak már hosszabb kinti mozgásra. Szombaton Kiskőrösön a Művelődési Ház előtt várták a vállalkozó kedvűeket jókedvű futásra, bringázásra.
2019-03-05 16:37:18
A HC Kiskőrös és a Morisson HC csapata nyerte az idei, immár hetedik Classic Winter Jégkorong Tornát Kiskőrösön.
2019-03-04 19:17:20
2019-03-04 19:15:08
2019-03-04 19:09:53
A Dél-Takarék Mecseknádasd vendégeként lépett pályára vasárnap délután a Kiskőrösi KSK NB II-es férfi kézilabda-csapata. A mérkőzés 16-11-es félidő után 24-18-as hazai győzelemmel zárult. Az ifjúsági csapat 16-16-os félidőt követően 29-26 arányú vereséget szenvedett.
2019-03-04 19:07:11
13-15-ös félidő után 22-30-ra maradt alul hazai pályán a Kiskőrösi Női KSZSE felnőtt gárdája a megyei I. osztályú kézilabda bajnokságban hazai pályán a Kecskeméti NKSE II. csapatával szemben. Újonc csapatunk a 6. helyen áll a tíz csapatos tabellán.